Uprawa buzdyganka (znajdziesz go w wielu suplementach)

buzdyganek naziemnyBuzdyganek naziemny (tribulum terrestis) – zioło to zostało zauważone oraz jego korzyści od czasów starożytnych. W ten sposób Grecy używali jako środek moczopędny i tonik przeciwzapalny i antyseptyczny. Dla Bułgarów roślina ta odkryła swoje właściwości, dzięki którym można poprawić życie seksualne oraz płodność. Zaś Chińczycy używali go w leczeniu chorób wątroby, nerek i układu sercowo-naczyniowego. Uprawiane są w różnych częściach świata, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Ameryki Południowej, Australii, Europie, Bliskim Wschodzie i  Afryce. Ostatnio dochodzi do zwiększenia w naszym kraju pól, szczególnie na piaszczystej ziemi, zwłaszcza w południowej części kraju.

Wykorzystanie buzdyganka w suplementach diety

Buzdyganek ma liście, kwiaty i nasiona, które są zbierane od lipca do września. Mają one właściwości relaksujące, antyseptyczne, stosowany też jako afrodyzjak, moczopędne, medycyna naturalna. Roślina hodowana jest coraz częściej ze względu na jej liczne działania lecznicze. W związku z tym jest częsty składnikiem suplementów diety na różnego rodzaju schorzenia. Począwszy od problemów z testosteronem i męskością po suplementy na odchudzanie. Polecamy również sprawdzić buzdyganek naziemny opinie w internecie.

Do podstawowych zalet buzdyganka naziemnego należy jego wpływ na wzrost mięśni, odzyskiwania wytrzymałości mięśni podczas wprowadzania po długim wysiłku. Testosteron pomaga w syntezie białek, a buzdyganek pobudza produkcję testosteronu. Badanie dotyczące sportowców do sprawdzania hormonalnych reakcji, Tribulus wykazał wzrost o 72% hormonu luteinizującego mężczyzn. Zwłaszcza że kobiety wykonują stałej aktywności fizycznej można używać tribulus aby poprawić wydajność, zwłaszcza, jeśli dieta jest słaba kalorycznie.

Właściwości lecznicze rośliny (medycyna naturalna)

tribulus użycie w suplementach i lekachWieki temu, tribulus terrestris był używany w medycynie ajurwedyjskiej i tradycyjnym leczeniu w Azji. Głównie dla poprawy czynności seksualnych u mężczyzn i niepłodności (przedwczesny wytrysk). Również badań klinicznych prowadzonych w różnych krajach wykazały, że roślina ta jest skuteczny w leczeniu impotencji. Jest to spowodowane tym, że tribulus terrestris wpływa korzystnie na obniżenie ciśnienia krwi. W związku z tym w tradycyjnej medycynie chińskiej uważa się, że buzdyganek ma działanie ochronne na układ krążenia, z powodzeniem stosowane w chorobach niedokrwiennej serca i nadciśnienia tętniczego. Badania przeprowadzone na 400 pacjentów z chorobami serca wykazano poprawę po podaniu ekstrakty tribulus terrestris. Indianie używali owoców rośliny dla ich działanie moczopędne (zwłaszcza w przypadku kamieni nerkowych, nietrzymanie moczu i bolesne oddawanie moczu), jako antyseptyczne i przeciwzapalne.

Buzdyganek jest zalecany dla osób z nadmiarem kilogramów. W przypadku tych bardzo grubych lub otyłych, przeciążone z powodu tłuszczu i cukru wątroba po zażyciu tribulus przyspiesza rozkład tłuszczów i obniża poziom cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów. W dawnych czasach Chińczycy używali tej rośliny, ponieważ był w stanie uspokoić bóle wątroby, bóle głowy i zawroty głowy. Dodatkowo zaobserwowano, że odtruwa nerki i dróg moczowych i ma właściwości przeciwutleniające, korzystne do zabijania wolnych rodników, które mogą prowadzić do poważnych chorób takich jak rak. Zalecane jest również dla tych, którzy palą i piją dużo kawy, jak wiadomo te nałogi prowadzą do przerzedzenia żył. Warto uprawiać tę roślinę, gdyż stanowi ona źródło naturalnego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *