Zalecane strony internetowe dotyczące zdrowia

Wybraliśmy następujące strony internetowe, ponieważ oferują one wiarygodne informacje i użyteczne funkcje. Są one sponsorowane przez renomowane organizacje i w przeważającej części są niekomercyjne.

Badając tematy związane ze zdrowiem przez Internet, należy pamiętać, że wiele stron internetowych nie jest wiarygodnych, a żadna strona nie jest substytutem porady licencjonowanych specjalistów medycznych.

Materiały wymienione na stronie internetowej UHS według tematów:

  • Alkohol i inne narkotyki
  • Zaburzenia żywieniowe i obraz ciała
  • Odżywianie
  • Materiały dla studentów z przewlekłymi schorzeniami zdrowotnymi
  • Zdrowie seksualne
  • Stres i zdrowie psychiczne

Kompleksowe strony internetowe:

www.gov.pl/web/zdrowie/ – poradnik samoopiekuńczy, kalkulator wskaźnika masy ciała, „szukaj według symptomów”, samoopieka, kiedy zobaczyć lekarza, informacje o lekach, przeglądy stron internetowych i katalogu praktyków rodzinnych. Z American Academy of Family Physicians.

www.takdlazdrowia.pl – Pytania i odpowiedzi na temat zdrowia w ramach programu promocji zdrowia na Uniwersytecie Columbia.

www.klubzdrowia.org – Oblicz ryzyko zawału serca lub udaru mózgu w ciągu najbliższych 20 lat i uzyskaj spersonalizowane porady, jak zmniejszyć swoje ryzyko, sponsorowane przez Harvard School of Public Health.

www.polskatimes.pl/zdrowie/ – Alfabetyczne tematy związane ze zdrowiem, informacje na temat decyzji dotyczących leczenia, leków i suplementów, oceny, kalkulatory dla BMI, kalorii i docelowego tętna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *